.

.

Индустриски AC Контактор, AC Контактор 220V Серпентина Напон 25A Висока Чувствителност Електрични Контактор

Индустриски AC Контактор, AC Контактор 220V Серпентина Напон 25A Висока Чувствителност Електрични Контактор

DEN 405.36

Залиха
Достапно за вашата нарачка

➣➣➣【Производ Принцип】- Овој производ е индустриски електричен апарат кој го користи серпентина да тече преку тековната да генерира магнетно поле што го затвора контактот за да се постигне контрола на оптоварување на електрична инсталација. ➣➣➣【Високи Перформанси】- На контактор е осетлива и има поголем капацитет на носивост.Стабилна конекција контактирајте е на силна спроводливост. ➣➣➣【Се применуваат за】- Вообичаено се користи во енергија, дистрибуција и моќ апликации. ➣➣➣【Главните Параметри】- Тековни : 25 A; Серпентина Напон : AC напон 220 V;Механички Живот : 10 Милиони Пати;Оперативни Фреквенција : 1200 пати/час. ➣➣➣【Сигурен Gurantee】- Било кој квалитет на прашања, ние и ветуваме на 100% безусловна врати услуга, ве молиме слободно контактирајте со нас!. 1. 100% сосема нов и висок квалитет. 2. Овој производ е индустриски електричен апарат кој го користи серпентина да тече преку тековната да генерира магнетно поле што го затвора контактот за да се постигне контрола на оптоварување на електрична инсталација 3. На контактор е осетлива и има поголем капацитет на носивост. 4. Стабилна конекција контактирајте е на силна спроводливост. 5. Обично се користи во енергија, дистрибуција и моќ апликации.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Model:
CJX2-2510
Current:
25A
Coil Voltage:
AC 220V
Mechanical Life:
10 Millions Times
Electrical Life:
Millions Times
Operating Frequency:
1200 times/hour
Wiring Mode:
Plate Front Wiring
Installation Method:
Fixed Type, Rail Type
Weight:
Approx. 551g / 19.4oz
  :
Package List:
1 * AC Contactor :

Најдобри предлози во категоријата