.

.

Auxbeam 5 Магла Светла за Возење Комбо, 110W 11000LM Теренски Место Светло Бар, Жолта Магла LED Парчиња Плоштадот Коцка Светла за SUV Jeep Ford Пикап Камион Трактор со Жолта Опфаќа

Auxbeam 5 Магла Светла за Возење Комбо, 110W 11000LM Теренски Место Светло Бар, Жолта Магла LED Парчиња Плоштадот

DEN 3573.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Auxbeam led парчиња со "Дишат Дел" дизајн, може ефективно испуштање на водата.Ова е нормална појава, поради кондензација на вода капки формирана од страна на температурна разлика предизвикано од топлина генерирана за време на користењето на парчиња.Зошто мојот led парчиња лесно магла нагоре и да ја задржат влагата?.исто така треба да се смета.Ова е погрешно.Off-Road Возила : АТВ, UTV, ЏИП, мотор, камион, вилушка лифт, возови, брод, голф количка, автобуси, комбе, камион итн.Auxbeam се обрнува повеќе внимание на интегритетот и стегање.Светлината е само еден од аспектите на кои треба да се земат во предвид, и неговите вистински осветлување ефект, земјата царинење, осветлување област, топлина дисипација ефект, итн.Тие имаат постигнат стандардот на IP68.Покрај тоа, Ние користиме водоотпорни гумени подлога и завртки да се стегне празнините и да се зголеми водоотпорен способност.Светлината е само еден од аспектите на кои треба да се земат во предвид, и неговите вистински осветлување ефект, земјата царинење, осветлување област, топлина дисипација ефект, итн.Ниска потрошувачка на енергија, долг живот век, може да работи најмалку 50.Колку е повисока осветленост, полошо топлина дисипација, што влијае на животниот век.Стегање е многу важно за led парчиња, не-ригорозни дихтунзи може да помине краткорочни тестови, но не може да бидете сигурни дека долгорочно работа. [CUSTOMED ГОЛЕМА ЛЕЌА] Специјално патентиран дизајн поголеми проекторот со длабоко рефлектор првенство фрли 30° високо насочен место зрак, во голема мера се зголеми опсег од 300%, ги задоволи областа возење во темно.Auxbeam оптимизација на капацитетот фактор, 110w со 6000 K чиста бела.Често да се случи во зима и врнежливи сезони.Ова е погрешно.Колку е повисока осветленост, полошо топлина дисипација, што влијае на животниот век.исто така треба да се смета. 6000k белата светлина, го осветлуваат на далечен пат, зголемување на интензитет на осветлување на предната страна, да обезбеди возачот појасна и удобно визија, да се обезбеди безбедно возење во текот на ноќта.Површината користи статички електрицитет испрекинато модели обработка и isothermal solidifying, силна лепливоста, отпорност на корозија.Тоа ќе влијае на користењето и животниот век.Ниска потрошувачка на енергија, долг живот век, може да работи најмалку 50.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата