.

.

R134a Вентил Јадрото На Смена Installer Автомобил Климатизација R12 Вентил Core Брза Смена Installer Висок Низок Притисок Поправка Алатка

R134a Вентил Јадрото На Смена Installer Автомобил Климатизација R12 Вентил Core Брза Смена Installer Висок Низок

DEN 527.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон. . ???? [Прилагодливост]вентил core puller е прилагодлив за да ги собере различни вентил јадро.Одлично за возило/автомобил/автоматскиот клима, апарати за домаќинство клима уред, HVAC Одржување или поправка. ???? [Висок Квалитет]Тие се направени со висок квалитет месинг легури,се Безбедни за употреба, издржливи и долг животен век.Заштедите пари и време за вас. ???? [Size]R134 A или R12 1/4" SAE Вентил Core Алатка.Црвено висок притисок спојка : 16 mm внатрешен дијаметар ;Сина низок притисок спојка : 13mm внатрешен дијаметар. ???? [Одлична Замена Алатка] Одлично за замена на вентили јадра без празнење или враќање на системот.Одговара на ниска и висока страна услуга порти со стандардна големина вентил јадра.Лесно да се користи оваа алатка за да се замени за нов вентил јадро. ???? [Smart Дизајн]Вграден топката вентил ги задржува полнење & овозможува пристап до A/C auto системи,што не ладилни на косата.Деликатни изглед со силна градба.Изгледа шик и high-end на вашата опрема.R134a / R12 Авто Автомобил Климатизација Вентил Core Брза Смена Installer Features : 1. Прилагодливи кул гас брз заеднички. 2. Inclosed голема &ниска страна спојка, на ладилни нема да излегуваат во јавноста. 3. Вентил core puller е прилагодлив за да одговара на R134 A / R12 вентил јадро. 4. Одличен за замена на вентили јадра без ослободување на ладилни вентил core промени.Употреба : Во оваа точка треба да се стави ракавици и заштитни очила, а потоа можете да го замените вентил core(s) како што е опишано подолу. 1. Unscrew ниско-страна порта е капа 2. Поврзете вентил за отстранување алатка 3. Вметнете ја extractor 4. Unscrew стариот вентил core 5. Повлечете го вентил core до 6. Отстрани вентил core 7. Вентил core сега е надвор 8. Стави нов вентил јадро на род 9. Инсталирате нов вентил core 10. Место на заштитна капа назад на ниско-страна порта Пакет Содржина : 1*Сина Вентил Core Алатка 1*Црвен Вентил Core Алатка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата