.

.

Енди Pandy Бамбус Пелени за Еднократна употреба 710 lbs 24 кг, Бела, Новороденото (5-10 Фунти), 44 Count

Енди Pandy Бамбус Пелени за Еднократна употреба 710 lbs 24 кг, Бела, Новороденото (5-10 Фунти), 44 Count

DEN 403.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Наградуван БАМБУС ПЕЛЕНИ - Енди Pandy е оригинален и доверлив бамбус пелена дека е подобро за вашето бебе и на планетата.ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ ПЕЛЕНИ - Бамбус е високо одржлив природен обновлив ресурс.Нашите бамбус пелени 87% biodegradable со што се намалува отпадот да помогне да придонесе во правење на светот подобро место за генерациите што доаѓаат.Нашите пелени се ослободени од хлор, алкохол, конзерванси, phthalates, латекс, ПВЦ, TBT, и PFAS.Тие се противалергиски, антибактериски, влага wicking, и термички регулирање.Плус, нашите делукс Енди Pandy пелени имаат алое лагер да се задржи вашата слатка бебе кожата хидрирани и да се спречи чешање.АПСОРБИРА 2 X ПОВЕЌЕ ОД ПАМУК - Бамбус е многу абсорбента што го прави бамбус пелени совршен за чувствителна кожа.Нашата премиум бамбус пелени се ултра-удобно и мек за да се спречи вашето бебе е деликатна кожа од добивање на болни иритација и пелена осип.НИЕ ВЕРУВАМЕ ВО ДАВАЊЕ НАЗАД!Со купувањето на нашите одржлив Енди Pandy Пелени, исто така можете да се чувствуваат горди знаејќи дека вие сте исто така, придонесува да прекрасна причини!Во Енди Pandy Деца, ние сме горди партнери и поддржувачи на Свети Јуда Децата Истражување Болница и Едем Пошумување на Проектот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата