.

.

Стерилен Шприц Филтер, CA Хидрофилна Филтрација,0.22 um Големината на Порите, 25мм Мембрана Дијаметар,CA Мембрана Индивидуално Спакувани 15/pk

Стерилен Шприц Филтер, CA Хидрофилна Филтрација,0.22 um Големината на Порите, 25мм Мембрана Дијаметар,CA Мембрана

DEN 1730.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Мултифункционален конектори - опремени со машки луер - lock или машки се лизга и женски луер-заклучување конекции.Точни етикетирање - секој филтер се означени со специфични филтер материјал и големината на порите за лесна Идентификација дури и ако шприц филтерот не е Во оригинална амбалажа.Долниот задржете-up volume - поради подобрување на протокот на канал дизајн и да се намали растојанието помеѓу поддржува во рамките на домување, за подобро ракување на мал примерок количини или скапи примероци.РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНА - Стерилни CA Шприц Филтер со униформа големината на порите структура; широк големината на порите избор, задржување на granule клеточна колекција.CA Шприц Филтер Дијаметар : 13mm, 25мм, 30мм, 0.22 хм ,0.45 um големината на порите брзо може да стерилизација на buffers, култура, медиуми или други решенија.Примена : Ткиво култура медиуми за подготовка, Стерилни филтрација и појаснување на биолошките течности,Сондата решенија,Протеини и ензим filtrations,Хибридизација buffers.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата