.

.

Nightfox Corsac Дигитални Ноќ Визија Двоглед | Full High Definition (FHD) 1080p Сензор | Евиденција HD Снимки, 32GB Меморија | ноќенпоглед Очила со 200yd Палета | 3X Зголемување

Nightfox Corsac Дигитални Ноќ Визија Двоглед | Full High Definition (FHD) 1080p Сензор | Евиденција HD Снимки,

DEN 3599.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .ТОП ПЕРФОРМАНСИ : Види над 200 метри одалеченост во теренот црна со Nightfox Corsac, еден од нашите најмоќните и иновативни ноќ визија двоглед до денес.На Corsac комбинира HD инфрацрвена камера сензор со 850nm IR LED и high resolution прикажување на екранот, за кристално јасна слика во текот на ноќта.Овие се идеален, ноќно двоглед за лов, дивиот свет гледа, безбедност, кампување, планинарење и многу повеќе.Снимање на видео снимката во полна со висока дефиниција.КРИСТАЛНО ЈАСНА : За крајна јасност, овие NVG очила се користат вистински Full High Definition (FHD) ноќно камера сензор : 1920*1080 резолуција.Веднаш до сензор е моќен IR LED (1.8 W).На Corsac е одличен додаток на вашиот лов опрема, шпион опрема или тактички gear и се совршени како ноќ визија лов двоглед или за животинскиот свет набљудување.СНИМАЈТЕ HD СНИМКА : Сними нешто што го гледаат како HD видео снимки на Corsac е вклучена 32 GB мемориската картичка.Проверете подоцна на Corsac е прикажување на екранот, или да испратите снимка на вашиот PC или Mac со обезбедениот USB кабел.Од таму, можете да ги испратите на You Tube и да го споделат со пријателите и семејството.ОКУЛАР ИНОВАЦИИ : На Corsac доаѓа со Nightfox е нов окуларот, кој заврши околу, дизајн за да се максимизира удобност и да се намали светлина избега околу рабовите на окуларот.За разлика од ноќ визија monocular каде што се користат само едно око, користете ги двете очи за врвен комфор со овие иновативни инфраред ноќенпоглед очила.ЛЕСЕН ПРИСТАП БАТЕРИИ : На Corsac ноќ визија опфатот дава во текот на три часа на непрекината употреба на шест АА батерии.Имајте инфраред LED на пониско амбиент за максимална на животниот век на батеријата.На Corsac има лесен пристап до батеријата списание, во која ќе може да се инсталира 6x АА батерии (не се вклучени).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата