.

.

SIRUI СУМ Карбонски Влакна Tripod со Две-Дел Карбонски Влакна Центар Колона (AM225+SL100)

SIRUI СУМ Карбонски Влакна Tripod со Две-Дел Карбонски Влакна Центар Колона (AM225+SL100)

DEN 3837.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Издржливи Карбонски Влакна : - Произведени со висок квалитет на јаглерод влакна, SIRUI СУМ-225 tripod комплет е лесен, здрав и отпорни на корозија.Монтажни Центар Колона : SIRUI SL-100 центар колона може да биде или поврзани со tripod за екстра висина кога тоа е неопходно или одвоен во секунди за полесна тежина.Широк Компатибилност : И СУМ-225 tripod и SL-100 центар колона се опремени со конвертибилна 1/4" и 3/8" шрафови, што го прави компатибилен со сите видови на фотографски апарати.Флексибилни Работни Висина : Со монтажни 2-дел SL-100 центар колона и со можност да биде продолжен нозе, работната висина може да се прилагоди од 70mm/2.76" да 1200mm/47.2"+310mm/12.2".Погодна за двете внатрешна и надворешна фотографија.Прилагодливи Нога Агол : Фотографи може да се прилагоди на нога агол со полу-автоматско прилагодување на агол на системот.Не се лизга Дизајн : Со носат-отпорни, гумени нозе и стигнале метал шила, СУМ-225 tripod може да издржи фирма на различни терени.Половина-пак Нога Брави : tripod нозете може да биде продолжен лесно со извртување на гума нога се заклучува во секунди.Се грижат Дизајн : На 1/4" додаток порт за поврзување додатоци без клипови или стеги; на Ален копче е предвидено за брз on-сајт на вредноста.Спецификации за СУМ-225 : Секции : 5|Max.Цевка Кол.(mm/инчи) : 22/0.87|Мин.Цевка Кол.(mm/инчи) : 10/0.39|Min Висина(mm/инчи) : 70/2.76|Макс Висина(mm/инчи ) : 1200/47.2|Повече Висина(mm/инчи) : 390/15.4|Тежина(kg/кг) : 0.73/1.6|Max.Оптоварување (kg/кг) : 6/13.2. Спецификации за SL-100 : Секции : 2|Материјал : Јаглерод Влакна|Max.Цевка со Дијаметар : 22mm/0.87"|Мин.Цевка со Дијаметар : 19mm/0.75"|Min Висина : 190mm/7.5"|Макс Висина : 310mm/12.2"|Повече Висина : 190mm/7.9"|Тежина : 0.13 kg/0.29 кг|Max.Вчитај : 12kg/26.46 lbs.СУМ-225 Карбонски Влакна Мини Tripod×1. SL-100 Карбонски Влакна Центар Колона×1. Торбичка×1. Ален Копчиња.Метал Шила.Инструкции. √ Изградени со висок квалитет на јаглерод влакна, SIRUI СУМ-225 tripod комплет е лесен, издржливи и отпорни на корозија. √ Монтажни 2-дел SL-100 центар колона е вклучена дополнителна работа на висина. √ 5-дел tripod нозете на АМ-225 за флексибилни висина прилагодување. √ Нерѓосувачки челик шила и гума влакна на нозете ви помогне да застане фирма на различни терени. √ Меѓусебно 1/4" и 3/8" завртка за широк компатибилност. √ Полу-автоматски се повлече копчето за лесно прилагодување на агол. √ 1/4" додаток порта за поврзување додатоци. (Отстранлив кука НЕ е вклучена во СУМ-223&225 tripod колекции, но се вклучени во СУМ-254&284 tripod колекции.).Спецификации за СУМ-225 : .Делови : 5. Max.Цевка Кол.(mm/инчи) : 22/0.87. Мин.Цевка Кол.(mm/инчи) : 10/0.39. Min Висина(mm/инчи) : 70/2.76. Макс Висина(mm/инчи ) : 1100/47.2. Повече Висина(mm/инчи) : 390/15.4. Тежина(кг/кг) : 0.73/1.6. Max.Оптоварување (kg/кг) : 6/13.2. Спецификации за SL-100 : Секции : 2|Материјал : Јаглерод Влакна|Max.Цевка со Дијаметар : 22mm/0.87"|Мин.Цевка со Дијаметар : 19mm/0.75"|Min Висина : 190mm/7.5"|Макс Висина : 310mm/12.2"|Повече Висина : 190mm/7.9"|Тежина : 0.13 kg/0.29 кг|Max.Вчитај : 12kg/26.46 lbs.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата