.

.

ORACLE ОСВЕТЛУВАЊЕ ColorSHIFT Запечатени Зрак LED Ореол Headlamp – 7 Пре-Инсталиран Светлата Собранието, Дел # 6905-333

ORACLE ОСВЕТЛУВАЊЕ ColorSHIFT Запечатени Зрак LED Ореол Headlamp – 7 Пре-Инсталиран Светлата Собранието, Дел

DEN 458.88

Залиха
Достапно за вашата нарачка

СВЕТЛИНАТА НА НОЌТА.Лесно да додадете глава-претворање стил на било класичен автомобил или камион и да се обезбеди tasteful и модерен изглед со овие високо-квалитетни ореол светлата замена светилки.Го заменува H6024/PAR56 запечатени зрак светла.COLORSHIFT.Во зависност од контролер избор, вие може да го промени бои, ја прилагодите јасноста на боите, контрола strobing ефекти, и да се координираат вашиот светла со музика!Со илјадници бои да се избере, ќе бидете сигурни дека за да се импресионира со сопствени комбинации кои се уникатни за вас.ЛЕСНО СЕ ИНСТАЛИРА.Поврзете го вашиот нов ореол светлата на оригиналната монтажа хардвер и жица директно до 12v извор.Плус, нашите лесно да се следат инструкциите, за решавање на проблеми водичи и поддршка видеа се направи подесување бриз.МИР НА УМОТ.Со над 20 години на иновации и искуство, ORACLE ОСВЕТЛУВАЊЕ произведува само со највисок квалитет делови со 100% задоволството на клиентите.Нашите дела се стокмено во U. S. и го направи со вас и вашето возило – во умот.ТЕХНОЛОШКИ СПЕЦИФИКАЦИИ.Го заменува H6024/PAR56 Запечатени Зрак Светла.Вклучува : (1) Color SHIFT Пре-Инсталиран SMD Ореол и Стаклена Леќа Запечатени Зрак Заврши Светла.Прифаќа H4 Светилки (Се Продава Одделно).Color SHIFT контролер се продава одделно.Дел # 6905-333. ORACLE Осветлување Запечатени позиционите, се одличен начин за да додадете модерен стил на вашата класичен автомобил или камион.Прстен светла се веќе инсталирани во чаша домување и е подготвен да се поврзете со некоја 12 V извор на енергија.Овие светла работат одлично со секоја од широк избор на ORACLE Осветлување прекинувачи и контролори.Домување ја прифати H4 Сијалица (се продава одделно.) Ние препорачуваме ORACLE H4 LED светлата светилки за екстра лесно активност и видливост која не се слепи другите возачи.За понатамошно прилагодување, ќе може да се елиминира фабриката се претвори сигнали со користење на килибар LED светла како ПРЕДВОДЕНА пак сигнали.Пакетот вклучува пре-инсталиран ORACLE SMD Ореол на квалитетот на стаклена леќа запечатени зрак светла.На светлата има композитни рефлектор домување.Се Вклопува Во Класичните Автомобили, Камиони И Моторцикли.Килибар Halos Може Да Се Користи Како Се Претвори Сигнали.Сина, Зелена И Црвена Се Наменети За Покажуваат Само.Лесна Инсталација, Жица Директно До 12 V Извор.Нема Надворешни Инверторот Или Регулаторот Е Потребно. 1 Година Целосна Замена Гаранција.Период на гаранција ги покрива LED светла и возачот компоненти - тешко дел распаѓање поради УВ штета, оксидација, и штетата за животната средина не се опфатени во рамките на оваа гаранција.Гаранцијата важи само кога се купи директно од ORACLE.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата