.

.

UTEK UT-277SM-ST RS-232/422/485 да Оптички Влакна Медиа Конвертори

UTEK UT-277SM-ST RS-232/422/485 да Оптички Влакна Медиа Конвертори

DEN 2973.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Поддржува точка до точка (point to multi point) конекција ● Поддржува RS-232,RS-422,RS-485 протокол.RS-232, RS-485/422 работи во исто време ● Поддржува 2 битови (half-duplex) може да се меша и се задоволувал да го користите 2 RS-232, RS-485 или RS-422 пристаништа, и тоа ги поддржува 2 жици (half-duplex) RS-485 и 4 жици (full-duplex) RS-422 режим.На РС-485 режим поддржува пренос на податоци (TXD или SD) контрола, оваа подобрување на адаптација на повеќето од софтверот.Оптички влакна МОДЕМ поддржува многу оптички врска помеѓу асинхрони сериски порти.Таа поддржува 2 асинхрони сериски уреди да комуницираат под full-duplex или half-duplex преку оптички влакна; комуникација на далечина може да биде колку што 4км на multimode, и 20km на еден режим.Најбрз пренос курс за РС-232 може да се 115.2 Kbps, а за РС-485/422 може да се 460 Kbps.Пристаништа со различни електронски стандарди може да се меша и се задоволувал да ги користат; тоа е без проблем да се поврзете RS-232 уред со RS-485/422 уреди.Ова е добра замена на RS-232 да RS485/422 конвертор, кој со EMI/RFT карактеристики., UT-277 SM поддржува два сигнал за пренос на податоци : емитува и прима податоци.Во исто време, тоа е со RS-485/422 за пренос на авто контрола на коло; Нула одложување на конверзија; сите сериски порти е поврзан преку терминал блок.Поддржува RS-232/RS-485/RS-422 пристаништа Асинхрони пренос : од точка до точка, 460kbps Пренос на далечина : Еден режим : 20,000 бранова Должина : 1,310 nm/1,550 nm (single mode) Интерфејс : РС-232 : Terminal block RS-485/422 : Terminal block Влакна port : СВ. RS-232 : стандарден RS-232 3 жици ±15 KV ESD заштита, како високо како 115.2 kbps пренос стапка.Влезен напон : DC9-48 V 200m A RS-485/422 : авто преговори, нема потреба switch поставување, ±15 KV ESD заштита Забелешка : треба 2бр UT-277 да се создаде комуникација.Еден за Tx; уште една за Rx.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата