.

.

YUBBAEX Прекрасен Злато Washi Лента Поставена Везови Шема Фолија Декоративни Ленти за Уметност, DIY Занаети, Куршум Весник Материјали, Planners, Бележник, Картичка/Подарок Зав

YUBBAEX Прекрасен Злато Washi Лента Поставена Везови Шема Фолија Декоративни Ленти за Уметност, DIY Занаети, Куршум

DEN 359.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

РАСКОШЕН ДИЗАЈН : Прекрасни палата стил везови шема е најголемата карактеристика на оваа washi лента.Дизајн инспириран од традиционалната ориентална цивилизација, преку многу одлични бронзирање процес, овие декоративни ленти претставува прекрасен убавина.МАТЕРИЈАЛ : Ова маскирање лента употреба на традиционални занаети и хартија со мека површина и трајна боја, можете лесно може да солза или сечени, со идеал на лепливоста, и без да остават лепак.MUTI-за УПОТРЕБА : На washi лента може да се користи за декорација на вашиот дневник, страна книга, куршум весник или подарок завиткување, разубават кармин, сенки кутија, молив, па дури и може да се комбинираат со јасно помине масло да се помине.Тоа исто така може да се користи како леплива забелешка хартија, за еднократна употреба нараквица, игра реквизити и други значења, сите тие многу кул!.ГОЛЕМИНА : 15 ролни вкупно.Вклучува 3 Ролни на 3/16" (5mm) широк, 3 Ролни на 9/16" (15mm) широк, 6 Ролни од 3/4" (20mm), 3 Ролни од 1 1/8" (30мм) и сите 18 ролни се 6' (2м) долго.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК : Секој од креативните домаќинки да тренди тинејџери и artsy деца ќе го обожавате овој washi лента поставена!Тоа е голема забава за сите возрасти.Тоа е најдобриот подарок за куршум весник љубовници, занает, пријателите, студентите, и добар употреба на годишнина, роденден и празниците, итн. ❤ Yubbaex 15 Ролни Прекрасен Злато Washi Лента Поставена Везови Шема Фолија Маскирање Лента Вовед : Оваа серија на washi лента е 2021 е новиот дизајн на Yubbaex.Тие се создадени од Кинески troditional везени модели, вклучува 15 ролни покрие со златна фолија, припојување на еден прецизен и елегантен ориенталниот модел.Тоа ќе ви донесе во животот на Ориентален Палата.Оваа серија има 3 ролни со големина на 3/16 инчи(5мм), 6 ролни со големина на 9/16 инчи(15mm), 3 ролни со големина до 3/4 инчи(20mm) и 3 ролни со големина 1 1/8 инчи(30мм), погоден за повеќето области на површината, како што се книги, мобилни телефони, чаши и така натаму.❤ Обезбедување на квалитет : Ние гарантираме дека сите Yubbaex Washi Лента се со висок квалитет и сосема нов, направени од природни суровини, може да се користат без да предизвика проблеми на животната средина.❤ Пакет : 15 ролни во една единица❤ Нешто што треба да се знае : ќе се обидеме да бидете сигурни дека предметите ќе примите се исти како и слики, но поради разликите во светлината, агол, и да ги следат, објектите ќе примите може да се разликува малку од фотографиите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата