.

.

Baosity Долго се Справи со Ноктот Ножици за Постарите - Уникатен Дизајн за Лесна Употреба - Пети Clippers за Мажи и Жени

Baosity Долго се Справи со Ноктот Ножици за Постарите - Уникатен Дизајн за Лесна Употреба - Пети Clippers за Мажи

DEN 263.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

2in1 Долго Постапува Ноктот Режа и Ноктите Хлапак.Нерѓосувачки челик поставен на 45angle да се справува.Применливи за маникир или педикир дома или во салонот.Главата за сечење е аглеста на 45 степени за да им помогне даде повеќе удобно сечење позиција, додека еден сечилото е малку serrated за да се спречи лизгање.Моделирана пластична прст и палецот костец.Совршен за луѓе со тешкотии стигнат до нивните прсти.Со цел да им помогне на оние кои имаат тешкотии во виткање надолу за да се намали свои пети ноктите, овие ергономски дизајниран ножици имаат долг јамка се справи со тоа им овозможува на целата сила на рака да се користи.Добредојдовте на нашата продавница.Ако сте љубители на Спортови и Активности на Отворено ,ние ќе го обезбеди она што го сакате, и да ви даде многу се изненади.Опис : - 2in1 Долго Постапува Ноктот Режа и Ноктите Хлапак. - Моделирана пластична прст и палецот костец.Совршен за луѓе со тешкотии стигнат до нивните прсти. - Со цел да им помогне на оние кои имаат тешкотии во виткање надолу за да се намали свои пети ноктите, овие ергономски дизајниран ножици имаат долг јамка се справи со тоа им овозможува на целата сила на рака да се користи. - Сечење на главата е аглеста на 45 степени за да им помогне даде повеќе удобно сечење позиција, додека еден сечилото е малку serrated за да се спречи лизгање. - Не ' рѓосувачки челик поставен на агол од 45°степени да се справува.Применливи за маникир или педикир дома или во салонот.Спецификација : - Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик - Режа Големина : Прибл. 20x5.5cm - Нокти Хлапак Големина : Прибл. 15.5 cm Package Вклучува : 1 Парче Долго Постапува Ноктот Scissor1 Парче Помине Shaver Note : Боја може да биде малку поинаков поради бојата калибрација на секој поединец да го следи.Ве молиме оставете малку мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата