.

.

PRT MT800 Преносни A4 Безжична Bluetooth Термички Печатач, Погоден за Мобилна Канцеларија, Поддржува 216 mm Ширина A4 Печатење на Хартија, Компатибилен со Android и iOS Телефони (Надг

PRT MT800 Преносни A4 Безжична Bluetooth Термички Печатач, Погоден за Мобилна Канцеларија, Поддржува 216 mm Ширина

DEN 5999.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【МАЛИ И ПРЕНОСЛИВО】 Оваа PRT MT800 преносни A4 термички печатач патување печатач е доволно мала, само како голем како молив случај, и може да се стави во briefcase или ранец, особено кога сте на бизнис патување, печатење во секое време и насекаде. 【УЛТРА ВИСОКА РЕЗОЛУЦИЈА】 PRT MT800 безжична а4 хартија печатач е висока резолуција на црно-бело печатење.Ултра-висок 300dpi висока резолуција прави квалитет на печатење на секој документ, појасни. (Забелешка : На неспокојот на хартија површина, појасни на квалитет на печатење. 【ВИСОКА КОМПАТИБИЛНОСТ】 Оваа PRT MT800 безжичен пренослив печатач не само што го поддржува Bluetooth конекција на IOS и Android телефони, но исто така компатибилна со MAC, Windows, Linux компјутери, лап-топ компјутери, а исто така може да се користи со ipad, освен CHROMEBOOK. (Забелешка : MAC во моментов само што не ја поддржува Bluetooth, USB конекција е најпосакувана). 【ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ на БАТЕРИЈАТА】 Овој безжичен пренослив печатач е вграден во 2600m Ah литиум батерија која може да издржи страна за 26 часа кога целосно наполнета, а може да се печати 70 листови на 8 1/2" X 11" сјајни Американски буква на хартија. (Максимална ширина на хартијата : 216 mm/8.5 инчи). 【INKLESS ТЕХНОЛОГИЈА】 PRT MT800 пренослив печатач усвојува термички трансфер на технологија.Не е термички лента во внатрешноста на печатач, и секоја термички лента може да се печати 45 листови.Користиме високо квалитетни хартија со сјајна површина за печатење на повеќе од јасно. (Забелешка : Поради неговата преносливост и компактност, само page-страна-страница за печатење е поддржано).Нема мастило,ова термички трансфер печатач потреба за замена на топлинска лента за печатење.Тоа е многу погодно да го замени.Сини заб безжична конекција.Ова е мобилна безжична печатач,увоз на датотеката и печати,СТАН е слободен да ја преземете.Големина на овој пренослив печатач е многу компактен.Тоа е многу погодна да се извршат.Можете да печатите во секое време и насекаде. 300 DPI Ултра-Ретинална резолуција.Висока дефиниција печатење е многу применливи во канцеларија,дома и на студентите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата