.

.

Автомобил Скенер, OBD2 Скенер mucar CS2 Скенирање Алатка ABS СРС Check Engine Автомобил Код Читач, Дијагностички Скенер со Масло EPB TPMS Сервис Ресетирање, Еден Клик Wi-Fi Доживотно Б

Автомобил Скенер, OBD2 Скенер mucar CS2 Скенирање Алатка ABS СРС Check Engine Автомобил Код Читач, Дијагностички

DEN 4318.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ве молиме прашајте го продавачот пред купување.Акура, Daewoo, Daihatsu, Хонда, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Kia, Lexus, Maruti Suzuki, Mazda, Мицубиши, Нисан, Ssang Yong, Субару, Suzuki, Тојота, GTR, Scion.????【2 Систем Професионални Скенер】➤ја Користите оваа алатка за скенирање најважните автомобил системи, вклучувајќи ги и 2 основни системи на ABS, Airbag(СРС). ????【12-Месечна Гаранција s создателот, марка, модел, направени година, и ВИН број (17 карактер, не табличка број).Aston Martin, Бенц, Спринтер, BMW, Ферари, Фиат, Land Rover, Maserati, "Опел", Peugeot, Порше, Lancia, LT3, Maybach, Мини, Седиште, "шкода", Опел, "Фолксваген" CV, "Рено", Saab, Паметни, Volvo, "Фолксваген", Abarth, Алфи, Audi, Бентли, Bugatti, Citroen, Dacia, Јагуар, Lambor Ghini.ЗАБЕЛЕШКА : сите функции се компатибилни со сите возила.Замрзнување Рамка : Барање за замрзнување рамка информации.On-board Следи Тест : Прочитајте ги резултатите на on-board дијагностички мониторинг тестови за специфични компоненти/системи.Ако постојат сопирачките, - на, Испрати јасни фотографии за да се прикаже предупредување светла на семафорот.Гуми Притисок Монитор Систем Ресетирање : Ако гумата притисок е премногу ниска или протекување, замени или да го инсталира гуми притисок опрема за следење, замена на гуми и гуми сензори за притисок се оштетени.DTC Код : Вграден-во DTC пребарување библиотека со предизвика analysis Vehicle Информации : Приказ на информации како што се VIN (Возило Број за идентификација), CID (Калибрација ID) и CVN (Калибрација верификација број), итн.Живеат Податоци : Шоу на информации на континуирани податоци поток од возило во живо на графички приказ.Овие три најчесто се користи автомобил одржување функции им помогне на секој автомобил сопственик спаси многу време и трошоци за одржување. ????【Возило Покриеност + Кориснички Услуги】➤Оваа дијагностичка алатка за скенирање со поддршка за целосна OBD2 дијагностика на повеќето 1996 возила. - Европа : .MUCAR CS2 OBD2 Скенерот има широк возило покриеност и е компатибилен со 90% на сите модели на автомобили од САД, Европа и Азија.Evap Тест : Резервоар за Гориво Систем (Јаглерод канистер тест), посебни контрола на владата барања за контрола на EVAP тест. ➤Со замрзнување рамка на податоци што може да се провери возило гориво трим, моторот coolant температура, и др.Смог се Провери : Можете да проверите дали различните емисии поврзани со делови или системи во возилото се правилно работи и бидете сигурни дека на набљудувачите се подготвени за смог тест. ➤, Исто така, може да пристапите до сите возила електрични системи за читање/бришење DTCs за 38 држачите брендови, вклучувајќи AUDI/БЕНЦ/BMW/CHRYSLER/CITROEN/DAEWOO/ФИАТ/ГМ,итн.Ако постојат сопирачките, - на, Испрати јасни фотографии за да се прикаже предупредување светла на семафорот. [Display] 5 Инчен 480*854 MIPI LCD дисплеј (Touch-Control).Ќе имаат способност да се чита кодови и бидете сигурни дека сите мерки за безбедност се во место. ????【10 Режим Целосна OBD2 Функција Услуги】➤Оваа дијагностичка скенер поддржува 10 начини OBD2 функции да се покаже 4 во 1 Живеат Поток на Податоци(како PCM поток на податоци, моторот брзина, моторот coolant температура, гориво систем статус), На-Табла следи тест(режим 6), EVAP тест (режим 8), O2 сензор тест возило информации, DTC Пребарување, I/M подготвеност и др.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата