.

.

12V 55W H3 6000K Тешки AC HID Xenon Светилки пакет со AC Дигитална CANBUS Тенок Придушници Не OBC Грешка за 12V Возила (бел ден Вајт)

12V 55W H3 6000K Тешки AC HID Xenon Светилки пакет со AC Дигитална CANBUS Тенок Придушници Не OBC Грешка за 12V

DEN 1560.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

10000 K : Бела боја со мали Сини проекција : Егзотични, повеќе луксузен изглед и повеќе сина.Светлината Карактеристичен и Перформанси.Значи, вие треба да се прилагоди на светлата израмнување/усогласување агол и да ги направи за правилен агол.Проверка на возилото акции сијалица или прирачникот за сопственикот се неопходни.Тоа е доста тешко да се разграничи разликата помеѓу две СИЛНА светлина, ако стојат пред нив во блиска далечина.Ви благодариме за вашето разбирање.Сепак, да обезбеди повеќе од далечина > 20 m, може да се види разликата. 8000 K : снежана боја : Егзотични, повеќе луксузен изглед, но имаат сина нијанса. 3000 K Златниот : најсилните пенетрација (склопот на магла-светло или мотоцикл светлата).Силно се препорачува што се однесуваат на Youtube да се запознаат инсталација за работа на прво место!. 【Ако имате било каков проблем】ве Молиме порака нас преку платформа порака. 4300 K ОЕМ Жолта : Добра пенетрација во врнежлив и магла дена (Главно на ОЕМ settings (поставки)).Има 2 шрафовите за монтирање во внатрешноста на светлата обвивка контрола на вертикално и хоризонтално ниво. 12000 K : Бела боја, со очигледно Сина проекција : Многу кул outlook.Бидејќи светлината на моделот промени : . 6000 K : Повеќето заличи бел сјај : Блиску до сончева светлина и удобно да очи. 【Светлината】 55 W VS 35 W, Тоа е доста тешко да се разграничи разликата помеѓу две СИЛНА светлина, ако стојат пред нив во блиска далечина.Може да се однесуваат на интернет за повеќе информации за светлата на вредноста. 【НЕ OBC Грешка】Нашите комплет опремена најновите изградена-во интелигентни CANBUS декодер која следува OE / OEM стандард, совршено се вклопуваат за CANBUS возила без OBC грешка.Клиентите се враќа ќе испрати назад до нашиот магацин и да се провери од страна на нашите техничари.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата