.

.

LightScribe Режач Надворешен USB 3.0 DVD со Двоен Слој ЦД Писател Диск Етикетирање Диск за КОМПЈУТЕР, Mac Компјутер Лаптоп

LightScribe Режач Надворешен USB 3.0 DVD со Двоен Слој ЦД Писател Диск Етикетирање Диск за КОМПЈУТЕР, Mac Компјутер

DEN 935.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Диск Етикетирање : Овој уред е Light Scribe режач, тоа им помага да се направи етикета на Light Scribe DVD или CD диск со Light Scribe софтвер (софтвер и за диск не се вклучени).DVD CD Горење : Тоа ги поддржува CD и DVD гори, брзо е 24x за CD, 8x за DVD, и 6x за DVD со двоен слој.Light Scribe Софтвер Преземете : НЕ Постои софтвер вклучени, но може да го симнете бесплатен на Интернет, веб сајтот може да се најде во производот прирачник, или можете да го побара кодот за линкови.Поддршка Mac : Диск поддршка Mac компјутер, но имајте на ум, НЕМА dirve икона на Mac по конекција, МОРА да внесете диск за да се прикажат податоци.За Windows, можете да ги видите иконата за диск во My Computer.USB 3.0 Plug And Play : Диск е plug and play, постојат два USB кабли, еден за податоци, еден за моќ.Ако компјутерот не може да обезбедуваат доволно енергија, или ако користите USB 2.0 порта, приклучок за да 5 V за напојување е препорачливо.Не се поврзете USB хабови или се прошири кабел.Овој диск е USB 3.0 преносни DVD/ CD режач со Light Scribe функција.Light Scribe е иновативна технологија која користи посебен диск, посебни медиуми, и етикета-изработка на софтвер за да изгори labels директно на CD и DVD.Повеќе информации може да се најде од производот прирачник.Answer : ___________________________ Note : - Го чита и изгореници DVD/ CD - Light Scribe софтвер и дискот МОРА да се користи за етикетирање, кои не се вклучени.DVD софтвер НЕ е вклучено и не е пре-инсталиран Windows/ Mac - Слободен DVD player софтверот како Blaze DVD и VLC, слободни DVD режач софтвер како Ashampoo и Burn Aware може да го симнете од интернет - Вози мора да поврзете USB 3.0 порта директно не го поддржуваат USB хабови или се прошири кабел conneciton Пакување Листа (рефус pack) : - 1 x Надворешни Light Scribe DVD плеер - 1 x USB напојување со кабел - 1 x USB кабел за податоци Карактеристики : - USB 3.0 (компатибилен со USB 2.0), plug & play, нема возачот инсталација - USB Напојување, без надворешна сила е потребно (поврзете на 5 V моќ ако власта не е доволно од компјутер, или ако го користите USB 2.0) - мала тежина, трајни и прифатлива - Поддржува Windows 7/ 8/ 8.1/ 10, на Mac 10.8 или над - Репродукција на DVD филмови и DVD со двоен слој за диск - Горат диск поклопец со Light Scribe технологија (lightscribe софтвер и за диск не се вклучени) - Поддршка и гласи : CD-R, CD-RW, CD-G, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-RAM-от, DVD-R DL, DVD+R DL, DVD-ROM - Поддршка горат : CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-RAM-от, DVD-R DL, DVD+R DL Спецификации : - Интерфејс : USB 3.0 - Прочитајте брзина : 24x (CD) / 8x (DVD) - Пишување брзина : 24x (CD) / 8x (DVD±R) / 6x (DVD±R DL) - Преработи брзина : 16x (CD) / 6x (DVD-RW) / 8x (DVD+RW) / 5x (DVD-RAM).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата