.

.

LLPT Алуминиумска Фолија Лента 2 Инчи x 108 Нозе 5.9 Мили Екстра Дебели Силно Лепило HVAC Запечатување Топло Ладен Воздух селотејп за Цевки, Метални Поправка (AF208)

LLPT Алуминиумска Фолија Лента 2 Инчи x 108 Нозе 5.9 Мили Екстра Дебели Силно Лепило HVAC Запечатување Топло Ладен

DEN 381.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ПРИМЕНА : Индустриски одделение, ефикасна топлинска спроводливост за HVAC системи, AC единици, грејачи, отвори, металната, електроника, автомобили, aerospace, рекреативни возила, изградба на индустриски/home воздушен канал, кујна маскирање за да се избегне масло во празнина, изолирање, seaming, топлина оклопна, подигнат завиткување, се приклучи, вибрации амортизацијата, electroplating, пластична заштита, мелничката, боја соголување и така натаму.ФУНКЦИЈА : Совршената изведба на отпорност на пламен, пареа, влага, ултравиолетови (УВ), времето, студ, топлина, масло, чад и слично со силна butyl Акрилик обложени лепило и екстра дебелина на фолија (5.9 Мили).LLPT Алуминиумска Фолија останува висока стабилност и цврстина за долг живот поддршка, голема ефикасност за ладење и греење со оперативна температура од -30°C до 260°C. ГОЛЕМИНА : Соодветна 2" ширина е идеален за повеќето поправки и запечатување на отворено еден калем со LLPT алуминиумска фолија работи дури и подобро од неколку со потенки дебелина.ИНСТАЛАЦИЈА : На обложена Акрилик лепило е исклучително силна, но се уште е лесно да се отстрани без никакви остатоци, се сече и се лупам.ПРЕДЛАГАМ НОСИ РАКАВИЦИ КОГА ЌЕ СЕ ПРИМЕНУВААТ LLPT АЛУМИНИУМСКА ФОЛИЈА ПОРАДИ ЕКСТРА ДЕБЕЛИНА МОЖЕ ДА ЈА НАМАЛИ ВАШАТА РАКА БЕЗ ЗАШТИТА НА РАКАВИЦА.LLPT-ЛЕНТИ : LLPT, сосема може да се смета на, произведува различни ленти за индустриски и комерцијални употреба со идеални димензии & дебелина базирани на желбите на корисниците.LLPT е посветена да обезбеди висок комунални на производи со конкурентна цена и голема пакување заштита при транзиција.Пребарување LLPT-ЛЕНТИ за други ленти како акрилна лента, пена лента, селотејп, gaffer лента, монтажа лента, butyl лента, печат лента, со силиконска лента и други ленти можеби ќе треба.Големина : 2" x 108 Ft.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата