.

.

Datalogic QuickScan QD2131 Рачни 1D бар-код Скенер/Imager со USB Кабел

Datalogic QuickScan QD2131 Рачни 1D бар-код Скенер/Imager со USB Кабел

DEN 4056.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Мала тежина и избалансиран дизајн.Екстра-широк скенирање агол и екстра-долго скенирање линија.Остри и високо видливи скенирање линија.IP42 оценка за Particulate и Вода Запечатување. 1.5 м / 5.0 ft капка спецификација.На Quick Scan QD2131 imager е следната генерација на Quick Scan 2100 серија и се одликува со екстра-широко поле на гледање и екстра-долго скенирање линија која им овозможува на корисниците да го прочитате повеќе бар кодови од поблиско растојание.Дополнително, QD2131 imager има проширено читање на опсег која надминува барањата на повеќето општа намена скенирање апликации.На високо видливи скенирање линија прави imager повеќе user-friendly.Идеално погоден за апликации во точка-на-продажба (ПОС), на Quick Scan QD2131 imager исто така, може да се прочита loyalty cards (доверливи картички и кодови од мобилен телефон екран, кој ласерски скенер не се способни да прават.Ова е многу корисно за да се задоволат потребите на новите мобилни маркетинг апликации.Спецификации : Бренд : Datalogic Модел : QD2131 Рачни : Да Боја : Црна Декодирање Способност : EAN/ЈАН Композити; GS1 Data Bar Композити; GS1 Data Bar Прошири Наредени; GS1 Data Bar Наредени; GS1 Data Bar Наредени Omnidirectional; UPC A/E Композити Оперативни Temp : 32 F да 122 F (0 C до 50 C) Температура на Чување : -40 F да 158 F (-40 C да 70 C) Капка спецификации : Withstands повтори капки од 1,5 m / 5.0 ft на бетонската површина Димензии : 16.3 x 9.1 x 4.1 cm / 6.4 x 3.6 x 1.6 во Тежина : 150 g / 5.3 оз; Гаранција : 3 години се Фабрички Гарантен Пакет Вклучува : Еден бар-код Скенер Еден USB Кабел за Податоци за Едно упатство.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата