.

.

Роуз Бисери Ѓердан + Starlight Гумени Ѓердан

Роуз Бисери Ѓердан + Starlight Гумени Ѓердан

DEN 479.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Материјал 100% Безбедно На деца сензорни џвакање ѓердан се направени од храна одделение силиконски, и не содржи олово, латекс, BPA, ПВЦ, или phthalates.Нашите сатен најлон мозок нема да ја иритираат кожата или повлече за коса.Замрзнувач безбедно.Сензорна Стимулација - Џвакање може да се промовира внимание и концентрација, и нашите џвакање ѓердан може да им помогне на вашето дете да се ублажат напнатоста, намалување на fidgeting и зголемување на концентрација.Посебни потреби или деца со сетилните обработка на нарушување.Средна Цврстина - Нашите teething ѓердан се меки на забите, но сепак многу издржливи за долгорочна употреба.На џвака pendant се средна цврстина ќе биде во право се вклопат за повеќето chewers.За многу агресивни chewers, тоа не е неуништив.Дизајн и Големина - аутизам џвакање ѓердан со многу мека монистра може да се смири и да се стимулира на непцата, болка и да им помогне на новите заби да никне.Тоа создадена специјално за да биде вистинската големина за да се стимулира вилица за смирување повратни информации.Лесно Да се Чисти - Нашите деца се џвака ѓердани за девојки се многу лесно да се чисти со благ сапун и вода или место во машина за миење садови.Совршен за чувствителни непца (ублажува болката за вашето бебе, додека тие се teething).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата