.

.

Замав на Раката Ѕид Светилка за Спалната соба, Сет од 2 Приклучок во Ѕид Светлосни Тела со Dimmable Прекинувач, Индустриски Метал Црн Ѕид Читање Sconce за Дневна Соба и Ходн

Замав на Раката Ѕид Светилка за Спалната соба, Сет од 2 Приклучок во Ѕид Светлосни Тела со Dimmable Прекинувач,

DEN 1199.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ПОГОДНОСТ DIMMABLE : Овој приклучок во ѕид светлина нуди 2 ниво светлината options (Средна, Висока) за да ги задоволат вашите затемнување потреби.Dimmer вклучите backplate е само компатибилни со dimmable E26 светилки(MAX 60 W)(Blub Не се Вклучени).ЗАМАВ на РАКАТА ЅИД СВЕТЛИНА : Тоа не е само ултра-функционална замав на раката што го прави совршен - ја абажур pivots па светлина, може да се посочи во различни правци.Прилагодување на абажур зглобот на замав на раката нагоре или надолу за да се постигне беспрекорна осветленост за вашиот workspace или релаксирачки простор.PLUG-IN ИЛИ HARDWIRE СПОСОБНОСТ за : Поврзување на вашиот светлина со приклучување тоа во за лесно moveable објект или hardwired во место за долго-траен дизајн.Сите монтажа хардвер збор за брза и лесна инсталација.Сите монтажа хардвер збор за брза и лесна инсталација.МОДЕРНИТЕ ИНДУСТРИСКИ ДИЗАЈН : Мат црна и ултра-функционална замав на раката се стилски начин да ја светлината секој простор во вашиот дом.Овој ѕид светлина тела поставете го осветлуваат секој агол на вашиот farmhouse дневна соба, спална соба, бања, студија или ходникот, совршен за трпезарија, огледало кабинети, vanaity маса и бар.НАБАВКА на УСЛУГА : Ние сме посветени да им обезбеди на креативни, иновативни и убава осветлување, така што секој може да има квалитет, висока крајот осветлување во нивниот дом и канцеларија.Ние сме секогаш на располагање за да се обезбеди професионална служба пред и по купувањето.Она што Ви е Потребно за да Затемнете Вашата Светлина Тела?.За да уживате во ѕидот светла целосно затемнување способности, ќе треба dimmable сијалица.Dimmable сијалица се продава одделно.И со plug-in функција, нема потреба да hardwired ова парче!.Направена од метал, таа може да се пофали црна заврши и спорт на прилагодливи рака, па можете да го добие правото агол на светлината ваша задача во рака.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата