.

.

Џвака Ѓердан за Сетилните Деца, Момчиња и Девојчиња - Силиконска Диносаурус Chewable Ѓердан за Аутизам, Гризе, Teething, АДХД, СПД - Гумени Оралните Моторни Џвакање Pendant - Teether

Џвака Ѓердан за Сетилните Деца, Момчиња и Девојчиња - Силиконска Диносаурус Chewable Ѓердан за Аутизам, Гризе,

DEN 239.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

- Како хранење играчки, мајки доилки уживаат давање бебиња малку раце нешто да го зграби и да го одржувате вашиот бебињата раце зафатен и фокусирани.За многу агресивни chewers, тоа не е неуништив.Сензорна Стимулација - Џвакање може да се промовира внимание и концентрација, и нашите деца сензорни џвакање играчка да им помогне на вашето дете да се ублажат напнатоста, намалување на fidgeting и зголемување на концентрација.Овој производ е дизајниран за Блага до Умерена chewers.Агресивно џвакање може да предизвика побрзо носат и потребата за замена.Лесно Да се Чисти Нашите усни сензорни џвакање играчки е многу лесно да се чисти со благ сапун и вода или место во машина за миење садови.Се уште се пречи од страна на вашето дете несоодветно за џвакање однесување (јас.Нашето бебе teething играчка се меки на забите и непцата, но сепак многу издржливи за долгорочна употреба. - Како бебе teether играчки, совршен за чувствителни непца (ублажува болката за вашето бебе, додека тие се teething).ШИРОК APPLICABILITYThe Џвакање Ѓердан е совршен избор за секој кој има потреба орална стимулација за да се промовира мирот, фокусирана само-регулатива.Ние се земе секоја chewable накит ние продаваме сериозно и да се обезбеди дека највисок квалитет и стандарди за безбедност се исполнети секогаш.И светли бои, исто така може да се стимулира визија.Посебни потреби или деца со сетилните обработка на нарушување.Најдобар бебе туш подарок.Нашите аутизам џвакање ѓердан се средна цврстина ќе биде во право се вклопат за повеќето chewers.Нашите сатен најлон мозок нема да ја иритираат кожата или повлече за коса.Замрзнувач безбедно. -Секој џвакање pendant доаѓа со трајни мозок и отцепување затворач за да се спречи гушење или несреќи.Како бебе teether играчки, совршен за чувствителни непца (ублажува болката за вашето бебе, додека тие се teething).Правото големина chewies, на глас се лесно да се скрати, едноставно им помогнам на мозок, преку отцепување затворач и retie куп на посакуваната должина.Што ако вашето дете не сакаат нивните џвакање ѓердан?Ние нудиме 100% Задоволство Гаранција - Љубов или да ги добиете вашите пари назад!Тоа е толку едноставно.Топло ве Потсетам : -Бидејќи не се џвака алатка е неуништив, ве молиме проверете често и да го замени ако џвакање воз покажува знаци на распаѓање.џвакањето на ноктите, моливи или облека) ?Се уште се загрижени за вашето дете внимание и фокус?Дали сте во потрага за teething ѓердан играчки за бебе и деца?Atsky силикони џвакање ѓердан ќе ги реши сите оние проблем, тоа е вреди да се обидете!Atsky е лидер во сетилниот моторни помагала за децата.Ако има било какви прашања во врска сензорни ѓердан, ве молиме ги споделите со нас слободно.Дизајн и Големина - На диносаурус џвакање pendant со текстура површини може да се смири и да се стимулира бебето непцата, болка и да им помогне на новите заби да никне. -Децата треба да бидат надгледувани од страна на возрасни при користење на овој производ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата