.

.

NOYITO 1-Канал USB Реле Модул USB Интелигентна Контрола Switch USB Преклопник (1-Канал USB)

NOYITO 1-Канал USB Реле Модул USB Интелигентна Контрола Switch USB Преклопник (1-Канал USB)

DEN 1420.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Одборот високи перформанси микро-контролор чип.Одборот CH340 USB контролер чип.Одборот LED диоди и реле за статус на LED.Одборот 5 V, 10 A / 250 VAC, 10 A / 30 VDC реле, реле доживотно континуирано се повлече 100,000 пати.Реле модули со прекуструјна заштита и freewheeling диоди заштита.Карактеристики на Одборот високи перформанси микро-контролор чип.Одборот CH340 USB контролер чип.Одборот LED диоди и реле за статус на LED.Одборот 5 V, 10 A / 250 VAC, 10 A / 30 VDC реле, реле доживотно континуирано се повлече 100,000 пати.Реле модули со прекуструјна заштита и freewheeling диоди заштита.Интерфејс Опис : КООРДИНАТОР : Реле нормално затворен interface.COM : Реле заеднички интерфејс。 NO : Реле нормално отворен интерфејс.USB преклопник стандардна комуникација baud rate : 9600 BPS.USB преклопник протокол за комуникација на Податоци (1) - започнете со знаме (стандардно е 0x A0) на Податоци (2) - да се префрлате адреса кодови (0x01 првиот switch) Податоци (3) - оперативни податоци (0x00 е "надвор", 0x01 е "да") Податоци (4) - проверете кодот На пример : Отворете го USB прекинувач : A0, 01, 01, А2; исклучете го USB прекинувач : A0, 01, 00, А1. Употреба Опис : 1. Поврзете го USB реле модул на компјутер и да ја инсталирате на CH340 USB да сериски чип возачот 2. Отворете го сериски дебагирање на софтверот, одберете baud го оценувате на 9600, во хексадецимален (хексадецимален) форма испрати A0 01 01 А2 отворање на реле ; Испрати во хексадецимален (хексадецимален) A0 01 00 A1 исклучување на реле Можете да изберете да ја пратите, рачно или автоматски.Pacakge се Вклучени : 1pcs NOYITO 1 - Канал USB Реле Модул.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата