.

.

Ranger Dyan Reaveley е Dylusions Колекција Мастило Прскање, 2-Унца, Tangerine Dream

Ranger Dyan Reaveley е Dylusions Колекција Мастило Прскање, 2-Унца, Tangerine Dream

DEN 2306.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ова мастило прскање е концентрирана colorant за употреба на porous површини.Употреба на хартија, платно дрво, глина и повеќе да се создаде фантастична картички scrapbooking елементи весник страници и се меша на медиумски проекти.Овој пакет содржи еден спреј шише исполнет со 2 грип.RANGER-Dylusions од Dyan Reaveley : Мастило Прскање.Ова мастило прскање е концентрирана colorant за употреба на porous површини.Употреба на хартија, платно дрво, глина и повеќе да се создаде фантастична картички scrapbooking елементи весник страници и се меша на медиумски проекти.Овој пакет содржи еден спреј шише исполнет со 2 грип оз.на мастило.Достапни во различни бои (секој се продава одделно).Киселина слободни нетоксични.Се согласува да ASTM D-4236. Произведено во САД.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата