.

.

LG OLED G1 Серија 55 Алекса Изградена-во 4k Smart OLED ево ТВ (3840 x 2160), Галерија Дизајн, 120Hz Refresh Rate), AI-Напојува 4K, Dolby Кино, WiSA Подготвени (OLED55G1PUA, 2021)

LG OLED G1 Серија 55 Алекса Изградена-во 4k Smart OLED ево ТВ (3840 x 2160), Галерија Дизајн, 120Hz Refresh Rate),

DEN 1531.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

OLED ЕВО : следната иновации во OLED носи посветла, punchier гледање искуство со нашата најнова, следната генерација панел.Време на одговор : >1 ms.ГАЛЕРИЈА ДИЗАЈН : содржини станува уметност со ТВ дека месеци рамна на ѕидот, без сенка, исто како слика рамка.Тоа е совршено изјава парче со неверојатно тенок рамки и не јаз од екранот за да ѕид.Плус, го претворат вашиот дом во уметничка галерија со Галерија Режим.OLED ДИСПЛЕЈ : Види вашата содржина дојде на живот во над 8 милиони пиксели.Секој пиксел се врти и исклучување, независно па ќе видите вашата содржина со совршен црна, над една милијарда богати бои и бесконечна разлика за гледање искуство како ниеден друг.a9 ГЕНЕРАЛОТ 4 ПИ ПРОЦЕСОР : Сликата и звукот на вредноста се случи автоматски со нашите најдобри процесор.На a9 Gen4 ПИ Процесор 4 K користи длабоко-учење алгоритми за откривање на сцени и жанрови да се направи на содржината изглед на своите најдобри без разлика што или кога сте гледање.РАЦЕТЕ СЛОБОДНИ ГЛАСОВНА КОНТРОЛА : Hands-Free Гласовна Контрола ви овозможува да го контролирате вашиот ТВ со вашиот глас со едноставно велејќи : "Здраво, LG.".Wi SA ПОДГОТВЕНИ : Поврзување со висока верност јазик е лесно – и безжични– со Wi SA конективност.Уживајте во високо-квалитетна и потполно опкружено звучно.До 5.1 Канал поддршка.Прекрасен дизајн ги исполнува одлична изведба.Види вашиот ТВ како дело на уметноста со едвај-има рамки и нула јазот меѓу екранот и на ѕид.* Новиот ево екранот зема OLED за уште посветла ниво со над 8 милиони пиксели, нашите повеќето напредни ПИ 4 K процесор и hands-free гласовна контрола за бескомпромисна перформанси.Само на OLED.*Во зависност од инсталацијата на животната средина може да биде мало јазот меѓу ТВ и ѕидот.Инсталација барањата се разликуваат.Видете упатство за инсталација за детали.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата